Kαλημέρα, και τα τρία logo σας είναι καταπληκτικά και θα τα επέλεγα χωρίς καμία αλλαγή αν δεν σκεφτόμουν ότι το concept ενος γαμου, που προσπάθησα να περιγράψω και στις πληροφορίες, αναφέρεται σε κάτι έμπιστο και σταθερό μεν, αέρινο και ονειρικό δε, που παραπέμπει και σε πιο κλασσικό στυλ. Ευχαριστώ
Καλησπέρα σας, σε 12 ώρες λήγει η πρώτη φάση του διαγωνισμού. Θα ήθελα να ρωτησω αν εχετε ετοιμάστει κάποιο άλλο σχέδιο καθως και να σας ενημερωσω οτι θα ηθελα να ξαναδω τα πρωτα σας σχεδια. Ευχαριστώ
Kαλημερα κι καλη σας εβδομαδα.... σας σχεδιασα ενα νέο σήμα, μη συμβατικό με τα υπόλοιπα κοινά Α-W...για να μπορειτε να εχετε κάτι αυθεντικό, κλασσικό και επίσης διαχρονικό. #325 σήμα #326 / #327 / #328 / #329... δίαφορες εφαρμογές λογοτύπου.
Καλημέρα επίσης και καλή εβδομάδα. Τελικά πήρα παράταση για την πρώτη φάση του διαγωνισμού. Το σχέδιο είναι πολύ καλο και μου θυμίζει Κνωσσό. Η αισθητική σας μου αρέσει πολύ. Για τις αντιστοιχίες χρώματος θα πρέπει να το σκεφτώ. Η γνώμη σας θα μου ήταν χρήσιμη. Αφαίρεσα το #327 επειδή θα προτιμούσα το σήμα σε πιο αρχική σειρά όπως τα υπόλοιπα. Θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε διαφορετικές γραμματοσειρές, τόσο στο Aethereal Weddings όσο και στο in Crete? Για να έχω μια ιδέα από διαφορετικές επιλογές. Πιστεύω θα ήθελα κατί λίγο διαφορετικό. Όσον αφορά το χρώμα τιρκουάζ μου αρέσει το βαθυ τιρκουάζ που έχετε και πιστεύω ότι ταιριάζει απόλυτα με το χρυσό, αλλά όσον αφορά το concept των γάμων και το μπλε/γαλάζιο της Ελλάδας/Ελληνικής παραλίας, θα ήθελα να μπορούσαμε να προσαρμόσουμε τα χρώματα ώστε να χρησιμοποιήσουμε ένα πιο 'γαλάζιο/μπλε' τιρκουάζ παρά ένα "πράσινο" τιρκουάζ. Ευχαριστώ. Ελευθερία Μηλιαρά.
Γειά σου Ελευθερία. Κατ' αρχας ευχαριστώ για το feedback καθως και βαθμολόγηση. Ανέβασα διαφορετική κλασσική γραμματοσειρα #330 / #331 / #332 που εχει βάση http://www.visitgreece.gr/
Ελπίζω η αλλαωη χρωματος να πλησίασε αυτο που ηθελες. Οσο αφορά το χρυσο χρωμα στις καρτες αν κανεις σκεφτόμουν αντι να εβαζς ενα απλο χρυσο... ανετα θα μπορουσες να εκανες μια χρυση θερμοτυπία (εκπληκτικό αποτέλεσμα) στο ιδιο κόστος.
Εγώ ευχαριστώ Μιχάλη. Ναι, το μπλε πλησιάζει, μπορούμε να το δούμε και πιο ανοιχτό με ένα τικ τιρκουάζ παραπάνω (και την προσωπική σου επαγγελματική ιδέα σε κάτι πιο ανοιχτό? Όσον αφορά τι in Crete θα το ήθελα γοητευτικό αιθέριο και inviting οπότε μάλλον πάμε σε μικρά γράμματα κι όχι κεφαλαία. Για τον κύκλο στο σχέδιο πρέπει να το σκεφτώ. θα ήθελα την προσωπική σου γνώμη όσον αφορά τον κύκλο.
Ας βρούμε τις γραμματοσειρές και πιστεύω ότι στο τέλος θα βρούμε και το χρώμα. Είμαι της λεπτομέρειας αλλά υποψιάζομαι ότι είσαι κι εσύ για να μπορέσεις να με καταλάβεις. Θα μελετήσω τη σελίδα visit Greece για αποχρώσεις και θα ήθελα περισσότερες επιλογές γραμματοσειρών αν γίνεται. Ευχαριστώ πολύ.
Συγνώμη δεν ημουν ξεκαθαρη πριν, μου αρεσει ο πρωτος κυκλος του #331. Η ερώτησή μου αναφέρεται στο αν θα υπαρχει κύκλος ή όχι, ποια είναι η προσωπική σου γνώμη. Τα νέα χρώματα δεν είναι κοντά σε αυτό που ήθελα, ίσως δεν το εξήγησα ξεκάθαρα. θα διαλέξω κάποια εικόνα του visit Greece αργότερα για να σε προσανατολίσω. Όσον αφορά γραμματοσειρές θα θέλαμε κάτι ζέστο και φιλόξενο, ταυτόχρονα λίγο κλασσικό και με φινέτσα. Και την προσωπικη σου γνωμη ως βοηθεια να θα κάναμε τα αρχικα των λεξεων AETHEREAL WEDDINGS Α και W ελαφρώς μεγαλύτερα απο τα υπολοιπα ή δεν θα του ταίριαζε?
Η τυπογραφία κατα εμου δεν ειναι ανάγκη να ειναι ετσι..... το κανει πιο πολύπλοκο. Ολο το θεμα σε ενα καλο λογοτυπο ειναι η στιβαρότητα του για να ειναι ευκολα προσαρμοσημο σε αλλες εφαρμογες. Οσο αφορα τον κυκλο, νομιζω πως ο κυκλος δινει μια ισσοροπια αλλα δεν ειναι δεσμευτικο.
Χρειάζομαι και λίγη καθοδήγηση για την ισορροπία του logo απο τις γνωσεις σου, ασχετα με τις ιδεες που μπορει να εχω. Για τις γραμματοσειρες να προσθεσω οτι μαλλοv παμε προς καποιες πιο στρογγυλες ή οβάλ κι ευέλικτες παρα τετραγωνισμενες και blocked εκτος αν υπαρχει οποιαδηποτε προταση απο τη μερια σου που πιστευεις οτι θα μου αρεσε η θα ταιριαζε στο σχεδιο μας. ευχαριστω πολυ
Eυχαριστώ πολυ για τις αλλαγές, κατεύθυνση #348 από τις νέες επιλογές, αλλά νομίζω ότι αυτη που είχες εσύ αρχικά #328 δένει καλύτερα με το σχεδιο. Θα σκεφτώ και θα στείλω περισσότερες οδηγίες. Δε σε ταλαιπωρώ αλλο τώρα.
Nομίζω οτι προσανατολιζομαι στο #329 οπως ειναι κι ισως παιξουμε με τις γραμματοσειρες. Θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα. 1. Ποιο σου αρέσει περισσότερο #328 ή #329 ; 2. Σου αρέσει το σήμα με κύκλο ή χωρίς;
A sygnomi, μολις διαβασα οτι μου απαντησες παραπανω για τον κυκλο και τις γραμματοσειρες, δεν το ειχα προσεξει και ξαναρωτησα. ευχαριστω για το λινκ και για τις συμβουλες
76B6D6 6FAFD6 58ACD6 76B6D6 Αν και νομίζω ότι μοιάζουν πολύ μεταξύ τους, αυτά διάλεξα για να πάρω ιδέα, δεν ξέρω πως μπορεί να φαίνονται στη γραμματοσειρά μας.
Καλά έκανες αφου ήταν λίγη η διαφορά δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρεισαι, υπ οψιν και τα μπλε. εχω μια άλλη ιδεα οσον αφορα (σ)το χρωμα https://www.fortnumandmason.com/t/categories/tea-and-coffee 1.decorative caddies δεξια, το ανοιχτο τιρκουαζ της συσκευασιας 2.λιγο πιο κατω στη σελιδα αριστερα tea gifts τσαγιερες γαλαζιες, να δοκιμασουμε το χρωμα τους σε λιγο πιο σκουρο 3. στη φωτο με τις τσαγιερες στο βαθος, εχει καποιες συσκευασιες, το τιρκουαζ χρωμα απο τις συσκευασιες αν ειναι διαφορετικο απο το 1.
4. το χρωμα της συσκευασιας του τσαγιου Fortnum s famous tea, πανω πανω στη σελιδα, στη φωτο με το κουταλι. εκτος αν οι επιλογες μου ειναι ηδη στο #328 αρχικο σου σχεδιο. Δεν μπορω να υπολογισω σωστα τι βλεπω. Σ ευχαριστω παρα πολυ Μιχάλη.
Νομιζω πως θα αρχισεις να μπερδευεσαι.... πετα μερικα τα οποια δεν σου κανουν. Κρατα ενα σκουρο χρωμα γιατι οταν τυπωσεις καρτες κλπ..... να τυπωσεις 2χρωμια (χρυσο +1 χρωμα) για να μη σου βγει η συνολικη δουλεια ακριβη.... ελπιζω να με καταλαβες...
Kalhspera Michalh, δεν μπορεσα να μπω χθες βραδυ και σημερα το πρωι. εχεις δικιο, ηδη εχω μπερδευτει γιαυτο κραταω τα σου αρχικα σου σχεδια κι ενα απο τα μπλε που δοκιμασαμε. μου αρεσει το αρχικο σου τιρκουαζ παρολο που προσπαθησα να βρω κατι πιο ελληνικο θαλασσινο, πιτσευω οτι το σκουρο ταιριαζει περισσοτερο με το χρυσο. σ ευχαριστω για τις συμβουλες.
Τιποτα καλη μου... και αν στην συνεχεια θελεις καποια αλλαγη παλι... ειμαι εδω να σε βοηθησω απο το λογοτυπο εως και αν χρειαζεσαι και σχεδιασμο εταιρικης ταυτοτητας.
Εννοεις για website? Θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμη. Τωρα βρισκομαι σε διαδικασία που μαζευω υλικο. φωτοφραφιες, κειμενα κλπ. Η αισθητικη σου μου αρεσει και το λογκο δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερο επειδη συνδιαζει το ΑW χωρις να ειναι γραμματοσειρα, θυμιζει γαμο και Μινωικη Κρητη. Εχω αποφασισει να επιλεξω εσενα. Δεν με ικανοποιει κανενα αλλο λογκο.